Інструкція

для продукту OneSync (звичайні форми)

 

Шановний користувач! В цій інструкції зібрано інформацію щодо роботи програмного продукту OneSync, що створено для економії Вашого часу для автоматизації бізнес-процесів передачі первинних документів між 1С:Підприємство та BAS та іншими інформаційними системами, в яких надалі відбувається підписання кваліфікованим електронним підписом та відправка до контролюючих органів або контрагентів (та  отримання документів від них). Найкращу автоматизацію надає технологія COM (технічним фахівцям також відома як API). На поточний момент технологія СОМ, що є технічною платформою для реалізації швидкого обміну даними між системами, реалізована та опублікована в системах звітності ArtZvit та M.E.Doc, тому вона є «технологією за замовчуванням» в нашому продукті OneSync. Користувачі інших систем можуть використовувати типовий формат XML, також реалізований нами для масового вивантаження/завантаження документів.

Наш програмний продукт постійно розвивається практиками електронного документообігу, має організаційну та технічну підтримку, автоматичне оновлення, та безліч приємних функцій, які детально описані в цій інструкції.

Підтримка конфігурацій

Бухгалтерія будівельної організації
Бухгалтерія елеватора млина та комбікормового заводу для України
Бухгалтерія сільськогосподарського підприємства
Бухгалтерський облік для України
Бухгалтерський облік для України (базова)
Бухгалтерський облік для України з зарплатою
Громадське харчування для України
Зарплата та управління персоналом для України
Комплексний облік для бюджетних установ України
Управління агробізнесом для України
Управління будівельною організацією для України
Управління виробничим підприємством для України
Управління елеватором для України
Управління сільським господарством для України
Управління торгівлею для України
Управління торговим підприємством для України

Інструкція, яку Ви читаєте, призначена для програмного продукту OneSync (звичайні форми), тобто для конфігурацій, що мають редакції 1.2 або 1.3. На даний момент підтримуються наступні конфігурації:

Якщо Ви маєте конфігурацію на «керованих формах» (Бухгалтерія 2.0, Управління невеликою фірмою, Управляння торгівлею 3.1, , BAS Бухгалтерія, BAS ERP, BAS комплексне управління підприємством), тоді Вам необхідний інший наш продукт OneSyncTaxi, ліцензії для якого сумісні з типовою обробкою OneSync. Завантаження відбувається автоматично з нашого стартового модуля OneSyncStart.epf, який знаходиться на оффсайті в розділі Завантаження

Адміністратору

Для коректної роботи (пошук оновлень, тексти оновлень, пошук ліцензій) обробці необхідний доступ до ресурсу lic.onesync.com.ua Надайте необхідний доступ.

Завантаження та встановлення обробки

Завантажте стартовий модуль OneSyncStart.epf з офіційного сайту. Це файл зовнішньої обробки, готової для використання.

Використовуйте обробку одним із способів:

Варіант 1

Для кого: для звичайного бухгалтера, який не знайомий з «Конфігуратором», або не має у підпорядкуванні ІТ-спеціаліста, або не бажає постійно від нього залежати.

У головному меню зайдіть: «Файл → Відкрити»:

Виберіть файл обробки OneSyncStart.epf з того каталогу, де вона знаходиться. Натисніть «Відкрити».

Примітка: наступного разу можна вибрати її зі списку нещодавно використаних файлів

Варіант 2

Для кого: для бухгалтера, який вже вміє додавати та змінювати перелік «Додаткових звітів та обробок» (наприклад, додавав обробку «Клієнт-Банк»).

У головному меню зайдіть: «Сервіс → Додаткові звіти та обробки – Додаткові зовнішні обробки (інколи назва меню може відрізнятись, в залежності від конфігурації)»:

Натисніть «Додати» (або «Змінити», якщо проводите оновлення обробки). Виберіть шлях до обробки. В головному вікні спершу натисніть «Записати», потім «ОК» (обов’язково в цьому порядку; інакше обробка не запишеться).

Переваги: ​​Ви ніколи не втратите обробку, вона завжди буде під рукою. Якщо обробку використовує кілька користувачів, додавайте та оновлюйте кожному окремо. Налаштування зберігаються у кожного користувача окремо.

Варіант 3

Для кого: для просунутих користувачів та фахівців 1С:Підприємство та BAS.

Заходимо в «Конфігуратор», відкриваємо конфігурацію, меню «Обробки – Вставити зовнішню обробку, звіт»:

Вказуємо шлях до обробки OneSynсStart.epf, зберігаємо. Тепер вона є частиною конфігурації. Збережіть її (про що буде відповідне питання; погоджуємося). При необхідності програміст може додати відображення обробки в потрібних пунктах меню інтерфейсу. Тепер обробку можна використовувати за замовчуванням «Операції-обробки».

Переваги:  Можливість програмно задати меню, в якому знаходитиметься обробка. Вона стає частиною конфігурації, тому немає потреби шукати її файлом на комп’ютері.

Налаштування OneSyncStart

Після запуску стартового модуля, додайте підприємства, які будуть працювати з використанням нашого продукту. Вкажіть систему звітності (ArtZvit, MEDoc, FREDO, XML).

Примітки:

 • Користувачам системи MEDoc, при наявності модуля «Інтеграція з обліковими системами» необхідно вказати дату її закінчення (вручну або кнопкою «Оновити ліцензію інтеграції»), інакше функції прямого обміну між 1С та MEDoc працювати не будуть
 • Користувачам систем ArtZvit та FREDO не потрібний додатковий модуль для використання технології COM/API, технологія включена в загальну ліцензію.
 • Користувачам інших систем (Sonata, iFin, Кабінет платників податку) необхідно вказати систему XML
 • Користувачам MEDoc, FREDO, ArtZvit, які планують обмінюватись в форматі XML (коли 1С та інша система на різних комп’ютерах або відсутній модуль «Інтеграція» (для користувачів MEDoc) ), рекомендовано встановити саме свою систему, а не XML. Необхідну технологію обміну вкажіть вже в самій обробці у відповідних налаштуваннях

Збереження внесених даних відбувається автоматично при натисканні «Старт» (також натисканні «Зберегти», або «Закрити обробку»)

Рекомендовано перейти на вкладку «Налаштування», знайти всіх користувачів та зняти відмітку «Захист від небезпечних дій». Опція з’явилась в платформах 1С 8.3.9 та вище, через що постійно набридає користувачам повідомленнями безпеки. Знімаючи прапорець, 1С вже не буде видавати цих повідомлень.

Інші налаштування обробки дуже специфічні та не використовуються 99% користувачів.

Натисніть «Старт !». В цей момент відбувається:

 • Пошук та завантаження нових оновлень, що зберігаються в «Мої документи – OneSync». Після успішного завантаження обробка відкривається на екрані, а стартовий модуль закривається – автоматично.
 • Виконується оновлення ліцензії, якщо вона прострочена (аналізується дата закінчення ліцензії кожного підприємства, та пошук нової)
 • Виконується оновлення ліцензії модуля «Інтеграція» для користувачів MEDoc, якщо встановлено прапорець «Є модуль інтеграція» та дата закінчення прострочена.

Тому можливо прийдеться трохи почекати, поки виконаються всі необхідні дії (2-5 секунд).

 

Оновлення обробки

Оновлення обробки відбувається автоматично при натисканні кнопки «Старт». Випускаються орієнтовно раз на тиждень-два. Строки можуть бути змінені, якщо держструктурами випущено нові важливі форми, або в попередніх оновленнях знайдено критичні помилки.

Актуальне оновлення є останньою офіційною версією, тобто включає доопрацювання попередніх версій.

Якщо Ви знайшли помилку, яка потребує негайного вирішення, зверніться до нашого відділу розробки dev@onesync.com.ua. Звернення буде розглянуте, та при необхідності зроблено виправлення або доопрацювання існуючого функціоналу.

Налаштування

Перед початком роботи рекомендовано зайти в «Налаштування» (див. кнопку внизу зліва в обробці OneSync) та вказати загальні налаштування для роботи.

Вкладка «Основні налаштування»:

 • Кнопка «Перевірити підключення» діє відповідно назві – тестує технології підключення вибраної системи;
 • Якщо використовується система M.E.Doc, то стає доступною група налаштувань виключно для цієї системи: шлях до встановленого M.E.Doc та параметрів його запуску (наприклад, можна відразу зайти в необхідне підприємство з необхідним логіном та паролем),
 • Якщо технологія підключення бібліотеки medoc1c.dll не спрацює, її можна відключити (див. відповідний прапорець).

Інша група загальних параметрів:

 • На цьому комп’ютері не встановлено систему звітності. При включеному стані не намагається підключити технології СОМ або medoc1c.dll
 • Використовувати локальні ліцензії. Відповідно назві цей прапорець для роботи використовує ліцензії не мережеві, а локально додані в обробку. Це виключення робиться на замовляння клієнта.
 • Налагодження (рос. Отладка). Якщо в обробці щось не працює, то, вказавши цей прапорець, можна вирахувати, на якому етапі виникає помилка. В результаті на екрані з’являтимуться діагностичні повідомлення.

Налаштування, які не рекомендовано використовувати, але при необхідності:

 • Не використовувати Інтернет. Це налаштування забороняє пошук оновлень та ліцензій. Використовується тільки в комплексі з наявністю локальної ліцензії.
 • Не контролювати використовувати SSL. Відповідно, відключає шифрування даних при отриманні оновлення та ліцензії.

Вкладка «Інтерфейс»

Якщо в обробці забагато не використовуваних саме Вами можливостей (тобто основних вкладок), можна приховати зайві. Наприклад, Ви займаєтесь тільки реєстрацією власних податкових накладних,  і тому вкладки «Первинні документи (вихідні)», «Контрагенти», «Регламентована звітність», «Відновлення власних ПН та Д2» в роботі лише заважають. Зробіть позначки навпроти вкладок, які хочете приховати.

Вкладка «Проксі сервер»

Дозволяє вносити налаштування проксі серверу, який використовується (якщо використовується) в компанії. За типові поля протоколу, адреси, порту, логіна та пароля відповідає прапорець «Не використовувати для проксі для локальних адрес». Використовується при пошуку оновлень та ліцензій.

Вкладка «Ліцензування»

Наявність ліцензії дозволяє користуватись повним функціоналом обробки, тому важливо розуміти, чи є вона взагалі (наприклад, при зміні бухгалтера; новий бухгалтер може приймати справи, але навіть не знати про нашу обробку) і до якої дати, оскільки на 1 підприємство ліцензія надається на визначений термін (півроку, рік).

У таблиці вказані ліцензії на підприємства.

Вкладка «Технічні вимоги»

На цій вкладці коротко записані технічні вимоги.

Вкладка «Оновлення»

На цій вкладці є посилання до можливих ресурсів для оновлення.

Підключення

Рекомендованою технологією обміну між 1С:Підприємство (та BAS), та іншою системою є СОМ технологія. На даний момент, підтримується системами ArtZvit та M.E.Doc. Технологія майже однакова в обох системах, історично першою була система M.E.Doc, але ArtZvit дозволяє використовувати СОМ навіть при закритому ArtZvit, і швидко доопрацьовується під потреби користувачів. Для роботи СОМ технології з системою M.E.Doc він обов’язково має бути запущеним.

Для користувачів ArtZvit

Отже, при відкритті обробки вона автоматично спробує підключити СОМ технологію (за замовчуванням). Якщо підключення пройшло вдало, тоді обробка відразу відображатиме позначку «ArtZvit підключено. СОМ» зеленим кольором у кутку праворуч. Якщо підключення не встановлено (кнопка горить червоним), виконайте однокрано в командному рядку, запущеному “Від імені адміністратора” дію «Повний шлях до ЕХЕ файлу арт Звіту» register.

 

Виконати при закритому ArtZvit та 1С, почекати хвилину. Запустити обробку з 1С, якщо горить зеленим – все ОК.

Для користувачів M.E.Doc та FREDO

З системою M.E.Doc трохи складніше – він має бути обов’язково запущеним, до того ж лише в одиничному числі (FREDO позначається такою ж системою, як і M.E.Doc, і всі запущені M.E.Doc мають однаковий ідентифікатор). Крім того, давно відома помилка в системі M.E.Doc: після оновлення M.E.Doc НЕ реєструє технологію СОМ, а тому з нього треба вийти і знову зайти (лише після встановлення оновлення).

Отже, як тільки відкривається обробка, вона має коректно підключити СОМ технологію. Якщо цього не сталось, скоріше за все Ви використовуєте M.E.Doc, який попередньо не було запущено. Запустіть його або вручну, або скориставшись кнопкою в обробці «Запуск M.E.Doc»

Зазвичай, підключення завжди створюється коректно.

Існує ситуація, коли не створюється СОМ підключення, якщо її запущено в операційних системах останніх поколінь (вище ХР), без прав адміністратора. Тому, якщо за нез’ясованих обставин не встановлюється підключення, – встановіть у властивостях ярлика 1С:Підприємство та BAS, «Запуск від  імені адміністратора» та здійсніть повторний вхід в 1С.

Якщо у Вас використовується платформа 8.3.8 або вище, скоріше за все турбуватимуть питання «Відкрити файл? Повторіть дію» (тексту насправді набагато більше). У такому випадку зайдіть в «Конфігуратор», перелік користувачів та зніміть прапорець «Захист від небезпечних дій». Здійсніть повторний вхід для внесення змін.

Для системи M.E.Doc існує ще одна технологія підключення – використання бібліотеки «medoc1c.dll». Ця технологія застосовується виключно для передачі вхідних документів з M.E.Doc, розділ «Первинні документи – Сервіс – Відправити в 1С». На жаль, бібліотека, як файл, має недосконалу систему реєстрації, яка спрацьовує не завжди. Якщо ця технологія горить червоним – не біда. Спочатку перевірте, чи коректно вказано шлях до встановленого M.E.Doc у налаштуваннях. Якщо не вказано, або вказано не коректно, – вкажіть коректний шлях. Якщо вказано, але реєстрація технології не відбувається, – скористайтесь вкладкою «Первинні документи (вхідні)». Вона дозволяє отримати вхідні документи СОМ технологією, яка не залежить від прав користувача в системі (а тому завжди працює). Якщо дуже хочеться отримувати вхідні документи саме вивантаженням з M.E.Doc, спробуйте зареєструвати бібліотеку вручну, виконавши в «Командній стрічці» від «Імені адміністратора» команди (покличте ІТ-фахівця, якщо ці терміни не знайомі):

Також зверніть увагу на наявність поля «Філія» поруч з полем «ЄДРПОУ». Зауважимо, що в системі M.E.Doc ідентифікація підприємства відбувається за комбінацією «ЄДРОПУ + філія», тому, якщо у Вас в 1С:Підприємство та BAS вибрано підприємство філія (з деяким номером), і в M.E.Doc підприємство також внесено з цим номером, тоді в обробці теж вкажіть цей номер. Якщо Ви не використовуєте філії, то взагалі можете перейти в «Налаштування – інтерфейс» та встановити прапорець «Приховувати філії з усіх налаштувань. Філії не використовуємо».

Загальноприйняті позначення та кольори

В обробці  підтримуються наступні загальноприйняті позначення:

– жовтим позначається обов’язкові поля для заповнення;

– в тимчасових таблицях (на кожній вкладці) існує командна панель, яка також викликається контекстним меню в таблиці;

– ліворуч завжди «Пошук»;

– праворуч завжди «Передача/Отримання» документів;

– червоним позначаються речі, які потребують уваги;

– зеленим позначаються речі, з якими все добре;

– сірим позначається не передані документи;

– синім позначаються примітки та довідкова інформація;

– в усіх таблицях діють «гарячі клавіші»:

CTRL + ліва кнопка миші – для поштучного виділення

SHIFT + ліва кнопка миші – для виділення «від» і «до»

CTRL + A – для виділення всіх документів.

1.    Вкладка «Первинні документи (вихідні)»

Пошук та визначення статусу

На вкладці «Первинні документи (вихідні)» виберіть період, тип документа, при необхідності вкажіть додаткові параметри пошуку (склад додаткових фільтрів залежить від типу обраного документу). Незалежно від того, яку систему звітності використовуємо (ArtZvit, M.E.Doc), пошук документів відбувається засобами 1С:Підприємство та BAS. Другим етапом, якщо підключено систему звітності, відбувається перевірка статусів документів (готується, прийнято, не прийнято, тощо). Натисніть “Пошук за параметрами”:

 

Налаштування передачі

Зверніть увагу під вкладку «Передаємо в + назва обраної системи звітності»: тут зосереджено додаткові налаштування передачі в систему. Рекомендовано ознайомитись з під вкладками «ПН та Д2», де зосереджено налаштування передачі цих важливих документів, та «Оновлення реєстрації», де можна вказати, куди записувати дані реєстрації при оновленні реєстрації (див. відповідну кнопку в командній панелі).

Комплект

За замовчуванням в переліку документів відмічені лише «Податкова накладна» та «Додаток2», але кількість підтримуваних документів для передачі значно більша. Встановіть необхідні документи для передачі прапорцем в «Документ – Налаштувати комлект»:

Обрані типи документів з’являться в переліку поля «Документ».

Командна панель (панель над тимчасовою таблицею)

Після того, як у тимчасову таблицю підібрано документи, з ними можна виконувати дії, що представлені в «командній панелі» та контекстному меню відповідно. Отже, розглянемо їх зліва направо:

 • Пошук документів. Процедура пошуку документів за вказаними параметрами пошуку.
 • Типові операції з табличною частиною (фільтри, сортування, налаштування вигляду таблиці, вивід в табличний документ). Не потребують пояснень.
 • Технологія (+ текст поточної технології), за замовчуванням СОМ. Ця технологія дозволяє використовувати широкий спектр можливостей для обміну документами. Оскільки технологія є відкритою, її працездатність підтримується відповідним розробником (ArtZvit, M.E.Doc), і використовується в нашій обробці. Зауважимо, що обмін з іншими системами також можливий, якщо використовувати вивантаження в типовий формат XML:

Також реалізовано експорт в форматі XML розробки компанії M.E.Doc, що дозволяє вивантажити одночасно до 9999 обраних документів в один файл. Це набагато зменшує кількість файлів (нагадаємо, що типовий формат XML передбачає лише 1 документ). Тобто 1 документ=1 файл XML, а в форматі M.E.Doc це 1 файл XML на сотні та тисячі документів. Рекомендовано використовувати саме його, якщо 1С:Підприємство (та BAS) та M.E.Doc розташовано на різних комп’ютерах.

 • Відкрити в E.Doc. Відповідно назві, обробка відкриває документ в M.E.Doc (пошук за унікальним ідентифікатором документа, тобто він має бути попередньо переданим з обробки, а не XML). Економить час на пошук в M.E.Doc, відразу відкриваючи його на екрані. На поточний момент ArtZvit не дозволяє відкривати переданий документ таким чином.
 • Оновити реєстрацію. Одна з найнеобхідніших функцій обробки. Після отримання квитанцій від ДФС, звичайно необхідно перенести в 1С:Підприємство (та BAS) факт реєстрації, а також дату та номер реєстрації. Прапорець «Включена до Єдиного реєстру податкових накладних» проставляється «Так», дата та номер реєстрації – в поле «Коментар» (за замовчуванням). При необхідності, можете змінити, куди буде записано дату, номер реєстрації, та статус – в деякий реквізит або властивість (окремо для податкової накладної та додатку2), на вкладці «Передаємо в (+ назва системи)» – «Оновлення реєстрації».

– Зберегти (іконка Excel). Дозволяє зберегти виділені документи в форматах XLS, XLSX, PDF.

Примітка: без проблем можна зберегти податкові накладні та додатки2. Для інших первинних документів в Конфігураторі необхідно зробити функції друку, що повертають табличний документ, експортними. Це можна зробити лише в конфігураціях, що дозволяють зміни.

 • Передати в + назва системи (або «Вивантажувати в XML»). Назва крайньої правої кнопки залежить від обраної системи звітності та технології. Відповідно назві, вона передає документи в обрану систему звітності (ArtZvit, M.E.Doc), або вивантажує в один з форматів XML (типовий XML або власний формат XML від E.Doc).

 

2.    Вкладка «Первинні документи (вхідні)»

Отримання вхідних документів з системи звітності має свої нюанси, в залежності від використовуваної системи звітності.

Для користувачів ArtZvit отримати вхідні документи можна дуже просто, скориставшись цією вкладкою. Для цього обираємо необхідний період, тип фільтру (за якою датою – документа чи реєстрації), інші допоміжні фільтри. І виконуємо пошук:

Жовтим виділено документи, які ще не завантажені в 1С:Підприємство (та BAS). Їх повний список можна відфільтрувати, скориставшись кнопкою-фільтром «Не завантажені». Це дуже зручно, аби потім натиснути Ctrl+A (тобто виділити всі), та натиснути «Завантажити».

Отримання документів з системи ArtZvit виконується подвійним кліком миші на стрічці-документі, або кнопкою «Отримати з ArtZvit».

Для користувачів M.E.Doc схема роботи абсолютно аналогічна. Додатково до рекомендованого вище способу отримання документів зупинимось і розглянемо другий спосіб передати вхідні документи з системи M.E.Doc (розділ «Первинні документи», меню «Сервіс – Відправити в 1С»). Важливий момент – отримати інформацію з M.E.Doc можна лише в випадку, якщо нормально підключена компонента з поставки цієї системи, а саме файл «medoc1c.dll». Для нормального функціонування цього способу, потрібно:

А) у «Налаштуваннях» коректно виставити шлях до системи M.E.Doc;

Б) сама бібліотека має коректно зареєструватись. З цим іноді виникають проблеми, оскільки реєстрація бібліотеки залежить від операційної системи і прав користувача в ній. Якщо бібліотека не зареєструвалась (див. нижню кнопку праворуч), і вона горить червоним, – отримати документи цією технологією не вдасться.

Реєстрація компонента відбувається автоматично (якщо запущено M.E.Doc в момент відкриття обробки), або при натисканні кнопки «Підключитись». Якщо компотна успішно підключена (горить зеленим кольором), тоді можна отримати вхідні документи і в такий спосіб.

Для передачі достатньо перейти в M.E.Doc, виділити документи в модулі «Первинні документи – реєстр первинних документів – вхідні», після чого в меню «Сервіс» вибрати «Відправити в 1С»:

Примітка: передавати в 1С:Підприємство (та BAS)  можна лише отримані від Контрагента (або ДФС) документи, які перебувають у стані “Вхідні”.

На під вкладці «Отримуємо в 1С» знаходяться налаштування отримання документів 1С:Підприємство (та BAS). Рекомендовано проглянути їх, щоб визначити, чи необхідно щось змінити в типових налаштуваннях. Найпопулярнішими є «Створення» та «Контрагент». Рекомендовано їх переглянути.

Командна панель (панель над тимчасовою таблицею)

Пошук документів. На основі встановлених фільтрів виконується пошук документів.

Типові операції з табличною частиною (фільтри, сортування, налаштування вигляду таблиці, вивід в табличний документ). Не потребують пояснень.

Підписант документу. Можна визначити підписантів документу (його КЕП, дати його дії, тощо). Актуально для самоконтролю (або контролю зі сторони внутрішнього/зовнішнього аудиту). Тільки для M.E.Doc.

Технологія (+ текст поточної технології), за замовчуванням СОМ. Ця технологія дозволяє використовувати широкий спектр можливостей для обміну документами. Оскільки технологія є відкритою, її працездатність підтримується відповідним розробником (ArtZvit, M.E.Doc), і використовується в нашій обробці. Зауважимо, що обмін з іншими системами також можливий, якщо використовувати завантаження з типового формату XML:

Крім використання типової технології СОМ, можливо використовувати XML від компанії M.E.Doc (має дату та номер реєстрації, а також дозволяє вивантажити з M.E.Doc до 9999 документів в одному файлі), або типовий XML, що вивантажено з будь якої системи. Обравши останній варіант файли після імпорту можна видаляти автоматично, якщо вказати відповідний прапорець.

Вивантажити табличну частину вхідних документів у таблицю. Дуже зручний інструмент, що дозволяє вивантажити табличну частину виділених документів у таблицю, а потім за Вашим бажанням можна скопіювати, наприклад, в Word/Excel для своїх аналітичних потреб (аналізувати номенклатуру, коди УКТЗЕД/ДКПП, тощо).

Зберегти (іконка Excel). Дозволяє зберегти виділені документи в форматах XLS, XLSX, PDF.

Отримати з + назва системи (або «Завантажити з XML»). Назва крайньої правої кнопки залежить від обраної системи звітності та технології. Відповідно назві, вона дозволяє отримати документи з обраної системи звітності (ArtZvit, M.E.Doc), або завантажує з форматів XML (типовий XML або власний формат XML від E.Doc).

3. Вкладка «Регламентована звітність»

Вибираємо звіти за період, натискаємо «Пошук за параметрами». У списку звітів вибираємо необхідний, натискаємо «Передати». При бажанні вказуємо, чи потрібно відкривати передані документи в M.E.Doc.

Зверніть увагу, що перелік звітів налаштовується на вкладці «Комплект»

Якщо деякі звіти недоступні для вибору, значить цього звіту не існує в Вашій конфігурації (наприклад, перелік звітів скорочений в конфігурації ЗУП).

На вкладці «Після створення» можна вказати, чи відкривати звіт після створення (тільки для M.E.Doc):

Відповідно назві виконується відкриття звіту після передачі. Відкрити звіт можна і примусово, натиснувши кнопку «Відкрити в M.E.Doc».

Технології вивантаження звітів за замовчуванням: СОМ, але для звіту ЄСВ можливо вивантажити також в форматі DBF, який розуміють більшість існуючих систем звітності:

Реалізація вивантаження в XML звітів поки не планується.

4. Вкладка «Контрагенти»

Реалізовано можливість прочитати дані з двох джерел:

1) ДФС. Дані будуть прочитані за даними ДФС (ІПН, Назва, дата анулювання ІПН – якщо є).

2) M.E.Doc. Дані будуть прочитані з бази M.E.Doc

Може стати в нагоді у випадках, коли вся інформація ведеться в 1С:Підприємство (та BAS), та вирішено обмінюватися первинними документами з контрагентами. Переносити контрагентів вручну довго та існує ризик внесення некоректних даних. Автоматизувати перенесення даних з 1С:Підприємство (та BAS) в M.E.Doc легко, для цього скористайтеся можливостями цієї вкладки.

При необхідності вказуємо додаткові параметри відбору. Натискаємо «Пошук за параметрами»:

В процесі пошуку контрагентів аналізується їх наявність в системі M.E.Doc (див. «Статус наявності»). Це дозволяє  краще аналізувати ситуацію і передавати тільки необхідних контрагентів (наприклад, з якими існує домовленість обмінюватися первинними документами в електронному вигляді).

У таблиці виділіть необхідних контрагентів. Для цього рекомендується використовувати стандартну комбінацію Windows:

CTRL + ліва кнопка миші – для поштучного виділення

SHIFT + ліва кнопка миші – для виділення «від» і «до»

CTRL + A – для виділення всіх контрагентів

Для передачі контрагентів натисніть «Передати в M.E.Doc»

Якщо контрагент вже існує в M.E.Doc, то з′явиться відповідне повідомлення в таблиці, і даний контрагент не буде переданий.

Зверніть увагу на кнопку «Запросити до ЕДО». Якщо виділити необхідних контрагентів та скористатися нею, в розділі M.E.Doc «Первинні документи» буде створено первинний документ «Лист-повідомлення контрагенту» з запрошенням до електронного обміну документами

Примітка: з практичного досвіду, запрошення до ЕДО краще спершу обговорити в усній формі, потім через листування/Skype/Viber, і лише для офіційності – відправити цього листа контрагенту, який має підтвердити його своїм ЕЦП.

5. Вкладка «Відновлення»

Призначення модуля «Відновлення» – відновити власні податкові накладні та розрахунки коригування, втрачені в 1С:Підприємство (та BAS)  (віруси, зруйнований жорсткий диск комп’ютера, викрадення комп’ютера, тощо). Ситуацій, коли не лишається нічого, – безліч.

Якщо у Вас є система звітності з наявними вихідними (власними) податковими документами – просто скористайтесь цим модулем для відновлення документів, контрагентів, номенклатури з одиницями виміру та кодами УКТЗЕД/ДКПП, – тобто усією інформацією, яку можна витягти з документів. Якщо немає системи звітності (або її теж було пошкоджено, тощо) – попередньо відправте Запит до «Єдиного реєстру податкових накладних» (ЄРПН) за власними документами необхідного періоду. Далі працюєте за єдиною схемою.

Обираєте період пошуку документів, тип документа, контрагента (за необхідності), фільтр за умовними ІПН (Так/Ні/Всі). Натискаємо «Пошук документів». В процесі пошуку також буде проаналізовано, чи існує документ в 1С:Підприємство (та BAS).

В отриманій тимчасовій таблиці виділяємо необхідні документи для відновлення, натискаємо «Отримати»:

Для кожного документу відкриється вікно з шапкою та табличною частиною відновлюваного документу. Встановіть необхідні налаштування, натисніть «Проаналізувати». Буде проаналізовано табличну частину документа: наявність номенклатури та одиниці виміру у відповідних довідниках. Справа внизу кнопка «Створити документ» виконує створення документа з табличною частиною:

Після створення документ буде відображено в полі «Результат».

У процесі створення документу, якщо в табличній частині встановлено прапорець «Створювати?», буде створено номенклатуру. При встановленому прапорці «Створити контрагента?» також відбувається створення контрагента. Договір з ним, за необхідності, можна створити вручну за допомогою кнопки «Створити».

Таким чином, маючи систему звітності можна відновити всі втрачені дані в 1С:Підприємство (та BAS).

6. Вкладка «Рішення скарг»

Призначена для аналізу документу: F/J 1413203 – Додаток 3. Рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;  На основі яких можна проаналізувати та внести дату на номер реєстрації в раніше виписані документи «Податкова накладна» та «Додаток 2».

7. Вкладка «Договора»

Призначена для відправки договорів своїм контрагентам. Для цього, виконайте пошук договорів, при необхідності встановіть потрібні параметри пошуку. На виділеному договорі, натисніть «Ввести параметри та відправити»:

Вкажіть необхідну додаткову інформацію:

Після внесення всіх необхідних даних, натисніть «Відправити договір».

Отриманий документ контрагент зможе відфільтрувати в своєму MEDoc / FREDO за фільтрами:

Таким чином, обмін договорами займає мінімум часу та зручно отримувати контрагенту.

8. Вкладка «КЕП»

Призначена для аналізу КЕП (кваліфікованого електронного підпису). Інформація представлена в таблиці для наглядності, можливості фільтрування та експорту. Створено для великих компаній з багатьма співробітниками, які мають КЕП та інформацію за якими треба постійно моніторити. При включеному налаштуванні «Показати інформацію по всій базі» буде виконано пошук всіх КЕП в підключеній базі MEDoc / FREDO. Актуально для тих, кому необхідно побачити інформацію по всіх підприємствах (бухгалтер багатьох ФОПів, або велика компанія з філіями).